CHP’li Gök: Bu lütuf değil

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, iktidar partisinin siyasi partileri kapatmayı ortadan kaldıracak bir anayasa değişikliğini gündeme getirmesi halinde bunu CHP’nin yetkili kurullarında değerlendireceklerini söyledi.

Gök, AA muhabirine, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun anayasa değişikliği ile parti kapatmanın imkansız hale getirilmesine ilişkin sözlerini değerlendirdi.

İktidarın elini geçirdiği tüm devlet kurumlarıyla muhalefet hakkında değişik senaryolar ürettiğini ve bunlarla bir algı yaratmaya çalıştığını ileri süren Gök, “Geçtiğimiz hafta bir milletvekilimize büyük bir saldırı gerçekleştirildi, bir suikast iddiasının tarafı gibi gösterilmeye çalışıldığı. Bu alçak iftiranın altında kaldılar” dedi.

Gelinen noktada iktidarın elinde bulundurduğu kamu gücüyle muhalefete yönelik yeni senaryolar peşinde olduğunun görüldüğünü ileri süren Gök, şöyle devam etti:

“Biz CHP olarak böyle bir tablonun hazırlandığını ve buna ilişkin çalışmalar yapıldığını anlıyoruz. Ancak CHP’yi kapatmaya kimsenin gücü yetmez. Buna cüret edecek kimse de çıkmaz. İktidar partisi samimi ise seçim barajı gibi demokratik konuların da olduğu bir öneri getirir, buna hep beraber bakarız.”

İktidarın parti kapatmayı ortadan kaldırmaya yönelik bir anayasa değişikliği ile gelmesi halinde bunu partinin yetkili kurullarında değerlendireceklerini belirten Gök, “Bu bir lütuf değildir. Samimilerse getirirler öneriyi, yetkili kurullarımızda değerlendiririz” ifadesini kullandı.

(AA)

.

Yorum yaz

Baktım çözülmüyor. Bir düğüm de ben attım.