Google’dan ZIKA virüsüyle mücadele için büyük bağış!

Dünya Sağlık Örgütü, Zika Virüsünün küresel bir tehlike olduğunu bildirerek acil durum ilan etti. Sivrisinek ısırması yoluyla bulaşan bu virüs, hamilelik sırasında doğmamış çocuklar için tehlike oluşturarak henüz doğmamış bebeklerin beyinlerinde küçülme ve hasara, hatta ölüme neden oluyor.

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri doğum öncesi bulaşan bu hastalıktan dolayı endişeli. Çünkü virüsün yayılma hızı kadar tehlikeli olan bir durum varsa o da ZIKA virüsünü anlamak ve virüse karşı tıbbi bir çare bulmak.

 1457010530_sn-mosquitoes2.jpg

Google bünyesinde bulunan Google.org, kar amacı gütmeden beyin gücü çalışmalarını hibelerle destekleyen bir hayır kurumu gibi çalışıyor ve bugün UNICEF’e ZIKA virüsüyle mücadele için 1.000.000 $ hibe vereceğini açıkladı.

İlginizi çekebilir>>>World of Tanks Wolfpack güncellemesi PS4 platformunda

Bu bağış, virüsten etkilenen bölgelerde sivrisinekleri ve virüs bulaşma risklerini azaltmak, aşı araştırmalarına destek olmak için planlanmıştır. Google, ZIKA virüsünün bulaşmasını ve yayılmasını engellemek için Sivil Toplum Örgütleri ve hükümetler ile de işbirliğine açık olduğunu belirtti. Google.org ayrıca, UNICEF’in ZIKA mücadelesi için çalışan hükümet ve diğer kuruluşlara istedikleri takdirde kolaylık sağlayacak verileri düzenlemeye yardımcı olmak amacıyla Google mühendislerini, veri uzmanı bilim adamlarını ve tasarımcılarını da görevlendirebileceklerini bildirdi.

Yorum yaz

Hayatta sahip olduklarının fiyatını değil, kıymetini bil.