Boncukfm.Net – Almanya Sohbet Radyo,Chat,Bayan

boncukfm mirc indir

Ücretsiz Facebook’a büyük darbe

2030 yılında 5 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Facebook’un bu yolda ilerlerken en fazla güvendiği projelerin başında gelen “ücretsiz ama kısıtlı” internet servisi  Free Basics Hindistan’da yasaklandı. Ülkedeki Telekomünikasyon Düzenleme Kurulu (TRAI) tarafından alınan karara göre Free Basics, tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklandı.

TRAI aslında geçtiğimiz aydan bu yana Facebook’un ücretsiz-kısıtlı internet servisi Free Basics hizmetini geçici olarak durdurmuştu. O günden bu yana Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kararı eleştiren bir yazı kaleme almanın yanı sıra,  Free Basics’e destek aramak için geniş bir kampanya başlatmıştı. Facebook kampanya için 45 milyon dolar gibi para harcamasına karşın, Free Basics için uygulamanan yasağı kaldıramadı. 

>>Facebook kullanıcı sayısı 5 milyara ulaşacak

1454999716_1.jpg

Hindistan Telekomünikasyon Düzenleme Kurulu tarafından verilen yasak kararı sadece Free Basics’i etkilemeyecek. Ülkede mobil veri kullanımını etkilemeden arkadaşlık sitesine giriş  yapılmasını sağlayan Airtel ve yine veri kullanmadan müzik servisini kullanmayı sağlayan Wynk  gibi hizmetlere de kısıtlama getirildi.

Kullanıcıların mobil veri kullanmandan başka bir ifadeyle bazı servislere ücretsiz erişim izni veren hizmetler sunan T-Mobile da daha önce Amerika’da benzer eleştirilere maruz kalmıştı.

Hindistan’da nüfusun sadece %19’luk dilimi internete erişim sağlayabiliyor.  Free Basics hem bu kitleyi artırma hem de Facebook’un kullanıcı sayısını artırma adına önemli bir projeydi. Free Basics sayesinde kullanıcılar Facebook’un yanı sıra yerel haberler kuruluşlarına, BBC, Wikipedia, hava durumu ve sağlık sitelerine ücretsiz giriş yapabiliyordu. 


1000 TL altı alınabilecek en iyi 12 akıllı telefon1454965244_1000-tl-alti-alinabilecek-en-iyi-12-akilli-telefon0.jpg

Sohbet odalarına Bağlan

sohbet odalari
Kategori: Genel

Benzer Konular

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle Merhaba arkadaşlar sıfır bir 6 sezon 3 bölümü...

Sosyal Medya

Sosyal Medya

MERHABALAR BUGUNKU KONUMUZ SOSYAL MEDYA ESKIDEN MEKTUP VE TELGIRAF DERKEN TELEVIZYONLA TANISTIK EVLERDE HEP BAS...

Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat siteleri Chat siteleri Türkiye’nin en sevilen chat siteleri arasinda bulunan sohbet odalarimizda bay/bayan tüm...

Sohbet tarifleri

Sohbet tarifleri

Sohbet tarifleri Sohbet tarifleri Sohbet ya da söyleşi; dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme,...

afyon sohbet

afyon sohbet

afyon sohbet afyon sohbet Gunumuz de afyonda bulunan tum afyonlu dostlarımıza müşdeli haberlerimiz var sizlerde...
Boncukfm.Net - Sanal ortam ,Türkiye geneli Almanya sohbet,avrupa sohbet,radyo sohbet,dini sohbet bayan sohbet odaları Takip de Kalın Boncukfm.Net Sohbet Siteleri Sohbet Odalari sitemap

Yukarı