Boncukfm.Net – Almanya Sohbet Radyo,Chat,Bayan

boncukfm mirc indir

Ve beklenen oldu, Google, Apple’ı geçti!

Apple‘ın önlenemez yükselişinin altında yatan sebepleri sayfalarca yazabiliriz ama Apple‘ı bugünlere getiren en önemli ürün iPhone’dur. Apple‘ın 2001 yılında bizlerle tanıştırdığı mp3 player iPod büyük bir değişimin habercisiydi ama büyük deha Steve Jobs 2007 yılında elinde ilk nesil iPhone ile sahneye çıktığında dünya için birçok şey değişecekti…

Google ise geçen süre zarfı içinde sessizce yoluna devam ediyordu. Apple ve Google arasındaki samimiyet 2007 yıllarında öyle bir noktadaydı ki hem Google‘da hem de Apple‘da görev alan yönetim kurulu üyeleri vardı. Zaten ilk nesil iPhone’a bakarsanız çok ciddi bir Google esintisi görebileceksiniz…

Google geçtiğimiz yıl tüm organizasyonunu Alphabet adını verdiği (Türkçesi Alfabe demek) şirket bünyesinde topladı. Bunun sonrasında zaten bugünkü durum bekleniyordu ve yapılan açıklamaya göre Google uzun zamandır ilk kez Apple‘ı marka değeri olarak geçti.

Apple‘ın marka değeri 2015 başında 750 milyar dolara ulaşmıştı ve biz o zamanlar Apple’ın trilyon dolarlık ilk şirket olabileceğini düşünüyorduk ama aradan geçen 11 ayda Apple’ın değeri 210 milyar dolar geriledi.

Bunun sebepleri ve sonuçlarını bu yazıda tartışmayacağız ama dünyanın en zeki insanları olarak gösterilen Larry Page ve Sergey Brin Google’ın marka değerinin artmasında büyük bir başarıya imza attılar.

1455281863_lary-ve-sergei.jpg

Aslına bakarsanız Apple için işler 2015 yılında hiçte kötü gitmedi zira Apple son çeyrekte rekor bir gelir elde etti. 75,9 milyar dolar gelir ve 18,4 milyar dolar net kar elde eden Apple‘ın en önemli sorunu ise ilk kez iPhone satışlarının bir önceki nesle göre durma noktasaına geldi.

Çin‘de yaşanan ekonomik duraksama ve global pazarda belli bir doyuma ulaşılması Apple‘ın özellikle borsada ciddi bir kan kaybetmesine sebep oldu. Konuştuğum bazı borsacılar Apple‘ın 750 milyar dolarlık değerinin tamamen “şişirme ve paraya para kazandırma” için yapıldığını belirtiyorlar.

Kıscası Apple, 4 yıl önce petrol şirketi Exxon’dan aldığı liderlik bayrağını şimdi Google‘a bırakyor. Bakalım Apple tekrar en değerli şirket olabilecek mi?

Apple'in CEO'sundan rezil eden fotoğraf

Sohbet odalarına Bağlan

sohbet odalari
Kategori: Genel

Benzer Konular

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle

Sıfır bir 6 sezon 3 bölüm izle Merhaba arkadaşlar sıfır bir 6 sezon 3 bölümü...

Sosyal Medya

Sosyal Medya

MERHABALAR BUGUNKU KONUMUZ SOSYAL MEDYA ESKIDEN MEKTUP VE TELGIRAF DERKEN TELEVIZYONLA TANISTIK EVLERDE HEP BAS...

Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat siteleri Chat siteleri Türkiye’nin en sevilen chat siteleri arasinda bulunan sohbet odalarimizda bay/bayan tüm...

Sohbet tarifleri

Sohbet tarifleri

Sohbet tarifleri Sohbet tarifleri Sohbet ya da söyleşi; dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme,...

afyon sohbet

afyon sohbet

afyon sohbet afyon sohbet Gunumuz de afyonda bulunan tum afyonlu dostlarımıza müşdeli haberlerimiz var sizlerde...
Boncukfm.Net - Sanal ortam ,Türkiye geneli Almanya sohbet,avrupa sohbet,radyo sohbet,dini sohbet bayan sohbet odaları Takip de Kalın Boncukfm.Net Sohbet Siteleri Sohbet Odalari sitemap

Yukarı